خانه / جاذبه های گردشگری سنگاپور / موزه تمدن های آسیایی سنگاپور

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور

مجموعه ای بیش عظیم و پربها از سیرالملوك سابقه زمان و تمدن سنگاپور و دیگر تمدن های آسیا را در یک مکان جمع کرده اند و نام آن را موزه تمدن های آسیایی نهاده اند. هرسال هزارهزار ها گردشگر خارجی، از این گیرایی كشش سیر سنگاپور دیدن می کنند. گردشگرانی که از آثار قدیمی و هنری مكرم این موزه ویزیت كنترل می کنند، بزرگترین اثر این موزه را که قدمتش به سال ۱۸۶۷ بر می گردد، از دست می دهند! خانم رجان شولتز، طراح بنیادگر و راهنمای گردشگری این موزه درباره آن می گوید: «بزرگترین و با شکوه ترین اثر بااهمیت به یاد ماندنی – هنری این موزه، ساختمان آن است.» در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری سنگاپور در مورد موزه تمدن های آسیایی سنگاپور بیشتر صحبت می کنیم.

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور

بنای امپراطوری (ملکه) سنگاپور

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، بنیان سابق پادشاهی این کشور بوده که در سال ۱۸۶۷ ساخته شده است. به گفته خانم شولتز، منظور ساخت این بنای باشکوه و طرح های مهندسی آن در سال ۱۸۸۵ مطرح شدند. اما با توجه به کمبود پول و مختص بودجه به مصرف ها سپاهی در آن زمان، كنش ها مانور ساخت این بنا با چند سال دیر و تعجیل و در سال ۱۸۶۴ آغاز شد. این بنا در اول به آدرس یک خانه – سازمان نقشه كشی شده بود، ولی در عوض در سال ۱۸۶۷ در حریت دولت مستعمراتی سنگاپور قرار گرفت و بخش هایی همچون دارالانشاء دولت و خزانه به آن اضافه شد. از آن پس این بنا را بنیان دولت نامیدند.

نام بنا پادشاهی را در سال ۱۹۰۷ بر این بنا نهادند. پس از آن که یک محل پیاده روی بزرگ به این بنا افزودن شد، این شالوده را به یاد ملکه انگلستان (ملکه ویکتوریا) که در سال ۱۹۰۱ از دنیا رفته بود، بنیان سلطنتی نامیدند. بنای این موزه، حتی پس از نجات بندگی حریت فراغت و سنگاپور و تشکیل دولت سنگاپوری در این کشور هم به دولت اختصاص داشت. به اجازه بخش محارست از سایت ها و آثار بااهمیت به یاد ماندنی سنگاپور، یکی از اتاق های مهم این بنا در پایه ها سفلی را به اتاق زیب گذاری کشور منحصر انفراد دادند.

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور

ساختمان سلطنتی

کنی تینگ (Kennie Ting) مدیر موزه تمدن های آسیایی سنگاپور در پیوند با بنای موزه می گوید: «این بنیاد قرار با شکوه، نسل جدیدی از بنیان های مستعمراتی در سنگاپور است که جدید به این موزه استحاله چیستی داده است. هم نسل قدیم سنگاپور، این بنا را به نشانی تمشیت آوارگی سنگاپور می شناسند، آن ها برای اخذ پاسپورت به این بنا رجعت می کردند.»

این شالوده به سبک نئوکلاسیک و توسط لادگر مطرح انگلیسی به نام جان فردریک آدولفوس نگارگری برنامه ریزی شده است. حتماً تغییراتی همچون وجود پادگانه های بزرگ فرانسوی که به مراد خنک شدن هوا در گرمای سنگاپور در آن کار گذاشته شده اند، هم در آن بینایی دیدار می شود. ساختمان را کارگران محکوم به حبس شدن در سنگاپور مصنوع و آفریدگار اند. استفاده از این زندانیان که اکثر هندی بودند، راه حلی بود برای برابرسازی با کمبود کارگر در سنگاپور در آن سال ها.

با وجود تمام سختی هایی که سنگاپور در طول سرگذشت بلاكش شده است، جدید این کشور، یکی از آباد ترین کشورها در دنیا مشخص و ناپیدا می شود. ساختن اساس امپراطوری، یکی از اخیر پایدار های خلق استعمار در سنگاپور است که در سال ۱۹۹۲ به آدرس یکی از آثار ملی این کشور معرفی شد. این بنا قصه گو کننده سیرالملوك سابقه زمان سنگاپور، از توسعه طلبی تا خلاص است.

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور

تشکیل موزه تمدن های آسیایی

این بنیاد قرار تاریخی، در سال ۱۹۸۹ به موزه قرمز پری Qing مستحیل مسخ ماهیت داد. در مقدمه اشیای قدیمی اکتشافی از این اولاد را در این موزه نگه داری می شدند. در سال ۲۰۰۳ دولت سنگاپور، موزه تمدن های آسیایی را در این مکان دایر کرد. از سال ۲۰۰۳ تا کنون، بنای این بنیان به دفعات تحت اعمال دوبارگی قرار رنجیده و اکنون مساحتی بالغ بر ۱۶۰۰۰ متر مربع را شامل می شود. پس از نهایی تازگی که در سال ۲۰۱۵ در این بنا رخ داد و یک گالری و دو فضای دیگر به آن افزودن شدند، بیش از ۵۰۰ هزار نفر در یک سال از این موزه دیدن کردند. با این حال، با وجود تازگی ها و تغییرات زیاد در شکل این بنا، شالوده امپراطوری هنوز هم شکل و قالب اصلی خود را حفظ کرده است. گچ بری ها و قرنیس های زیبای این بنا، بارز ترین صفت های آن هستند.

آثار داخل موزه

امروزه مجموعه ارزشمندی از گل خانه بیت المال فشنگ دان های آسیا در این موزه در معرض دید عموم قرار ملول است. آثاری که تاریخ، مذهب و فرهیختگی کشورهای آسیای شرقی و جنوبی و بخش هایی از آسیایی غربی را منعکس می کنند. آثار موزه تمدن های آسیایی مدارج شکل گیری تمدن های آسیای شرقی از آغاز تا کنون و همچنین وجهه پذیری زیاد این کشور از تمدن اسلامی را نشان می دهند.

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور

آثار هنری، اشیای تاریخی، رخت مراتب مراحل قدیمی و برخی ظرف های چینی از جمله اشیای قابل نظر در این موزه هستند. درون این موزه، فروشگاهی وجود دارد که گردگشران می توانند از آن سوغاتی های بومی سنگاپور را معامله و شرا کنند. گالری ها و نمایشگاه های اسمی دیگری همچون “نمایشگاه کشتی شکسته تانگ” نیز در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور وجود دارند.

مطلب پیشنهادی

سفر به سنگاپور در نوروز 97

سفر به سنگاپور در نوروز ۹۷

با سپری شدن بهمن و اسفند ماه بار دیگر به نوروز خواهیم رسید؛ نوروزی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *